Jumaat, Oktober 31, 2014
  facebook twitter rss
   
Text Size
Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

ZPB

SARAWAK

Rating Pengguna: / 2
Kurang BaikTerbaik 
PERINGKAT ORGANISASI (Pengurusan/Cawangan/ Unit/Stesen) NAMA PENYELIA, JAWATAN DAN GRED (Pengarah/Timbalan/ketua Unit/Stesen) NAMA PEGAWAI YANG DISELIA, JAWATAN DAN GRED
ZON PERINDUSTRIAN BEBAS, SAMA JAYA Tuan Klumai Polex Belajang 1. Mordiah binti Rashid
Penguasa Kastam Gred W41
Pembantu Penguasa Kastam Gred W22

2. David Anak Rinjad

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22(KUP)

3. Pusa bin Hj. Angas

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22 (KUP)

4. Dakeh Anak Tenget

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22 (KUP)

5. Mudin Chee bin Kipli

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22 (KUP)

6. Mohamad Esa bin Ahmad

Pembantu Penguasa Kastam Gred W17

7. Izzammudin bin Morshidi
Pembantu Penguasa Kastam Gred W17
 

POS BUNGKUSAN

SARAWAK

Rating Pengguna: / 2
Kurang BaikTerbaik 
PERINGKAT ORGANISASI (Pengurusan/Cawangan/ Unit/Stesen) NAMA PENYELIA, JAWATAN DAN GRED (Pengarah/Timbalan/ketua Unit/Stesen) NAMA PEGAWAI YANG DISELIA, JAWATAN DAN GRED
Cawangan Pos Bungkusan Tuan Madini bin Hj. Julaihi 1. Teo Bee Chin
Penguasa Kastam Gred W41
Pembantu Penguasa Kastam Gred W22

2. Lemy Anak Micheal Ruda

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22

3. Joseph Kolet ak Tohey

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22 (KUP)

4. Shalina binti Mat nor

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22 (KUP)

5. Hetty binti Razali

Pembantu Penguasa Kastam Gred W17

6. Izzammudin bin Morshidi
Pembantu Penguasa Kastam Gred W17
 

TEBEDU

SARAWAK

Rating Pengguna: / 2
Kurang BaikTerbaik 
PERINGKAT ORGANISASI (Pengurusan/Cawangan/ Unit/Stesen) NAMA PENYELIA, JAWATAN DAN GRED (Pengarah/Timbalan/ketua Unit/Stesen) NAMA PEGAWAI YANG DISELIA, JAWATAN DAN GRED
Cawangan Siasatan Nasaruddin b. Sebli 1. Fariddy b. Madhie
(Pos Sempadan Tebedu) Penguasa Kastam Gred W41
Pembantu Penguasa Kastam Kanan

Gred W22 (KUP)

2. Andrew Ripin ak Apat

Pembantu Penguasa Kastam Kanan

Gred W22 (KUP)

3. Order ak Juses

Pembantu Penguasa Kastam Kanan

Gred W22 (KUP)

4. Olivia AK Alim

Pembantu Penguasa Kastam

Gred W17
Cawangan Siasatan 1. Lancy Bojeng
(CIQS Biawak)
Pembantu Penguasa Kastam

Gred W17

2. Zulrizan b. Sawal

Pembantu Penguasa Kastam

Gred W17


Pos Sempadan Tebedu Gathermore Ak Jagig 1. Dayang Haslina Bt. Abang Ramli
Penguasa Kastam Gred WK1-1 Pen. Penguasa Kastam Gred W27


2. Yak Awang Bujang

Pegawai Kastam Tinggi Gred W26


3. Hasbul bin Salleh

Pegawai Kastam Kanan Gred W22


4. Mohamad Pauzi bin Yusop

Pegawai Kastam Kanan Gred W22


5. Awg. Mahmud binAwg. Gani

Pegawai Kastam Kanan Gred W22


6. Nora binti Suhaili

Pegawai Kastam Kanan Gred W22


7. Zawawi bin Bakri

Pegawai Kastam kanan Gred W22


8. Rajesh Lacheminen

Pegawai Kastam kanan Gred W22


9. Chin Kuek Kiong

Pegawai Kastam Gred W17


10. Jamilah binti Katok

Pegawai Kastam Gred W17


11. Zaini bin Bohli

Pegawai Kastam Gred W17


12. Mohd. Shahril Izwan

Pegawai Kastam Gred W17


13. Christopher Ak Sabu

Pegawai Kastam Gred W17


14. Suhaili binti Othman

Pegawai Kastam Gred W17


15. Kevin Ak Kandy

Pegawai Kastam Gred W17


16. Mohd. Noor Azuan bin Abdul Aziz

Pegawai Kastam Gred W17


17. Awang Mohd. Huzzaifah bin Awang Hamzah

Pegawai Kastam Gred W17


18. Lau Swee Ting

Pegawai Kastam Gred W17


19. Mohd. Badzrun Bin Safuan
Pembantu Am Rendah
   

PEMATUHAN & PENGUATKUASAAN

SARAWAK

Rating Pengguna: / 2
Kurang BaikTerbaik 
PERINGKAT ORGANISASI (Pengurusan/Cawangan/ Unit/Stesen) NAMA PENYELIA, JAWATAN DAN GRED (Pengarah/Timbalan/ketua Unit/Stesen) NAMA PEGAWAI YANG DISELIA, JAWATAN DAN GRED
Bahagian Tuan Assan b. Mohamad 1. Tuan Haji Azmi b. Mahamud
Pematuhan dan Penguatkuasan Timbalan Pengarah Kastam Negeri
Pen. Kanan Pengarah Kastam l
Gred W54
Gred W52

Caw. Siasatan

2. Tuan Haji Usop @ Yussuf b. Drahman

Pen. Kanan Pengarah Kastam ll

Gred W48

Caw. Pendakwaan (Kriminal)

3. Kosong

Pen. Kanan Pengarah Kastam ll

Gred W48

Caw. Pendakwaan (Sivil)

4. Tuan Azman b. Abd. Wahab

Pen. Kanan Pengarah Kastam ll

Gred W48

Caw. Pasca Import

5. Puan Buniah bt. Buang

Pen. Kanan Pengarah Kastam ll

Gred W48

Caw. Auditan Syarikat

6. Tuan Tiaramon ak Na'a

Pen. Pengarah Kastam

Gred W44

Caw. Narkotik
 

KPSM

SARAWAK

Rating Pengguna: / 2
Kurang BaikTerbaik 

PERINGKAT ORGANISASI (Pengurusan/Cawangan/ Unit/Stesen) NAMA PENYELIA, JAWATAN DAN GRED (Pengarah/Timbalan/ketua Unit/Stesen) NAMA PEGAWAI YANG DISELIA, JAWATAN DAN GRED
Bahagian Tuan Mohd. Apendai bin Salleh 1. Tuan Saidin b. Djapar
Khidmat Pengurusan dan Pen. Kanan Pengarah Kastam l
Pen. Kanan Pengarah Kastam ll
Sumber Manusia Gred W52
Gred W44

2. Sharifah Siti Isah bt. Tuanku Hj. Abdullah

Pen. Kanan Pengarah Kastam ll

Gred W48

3. Mohd. Apin Abdullah

Penolong Pengarah Kastam

Gred W44

4. Mohd. Tinin Abdullah

Penolong Pengarah Kastam

Gred W44

5. Siti Rahaidah bt. Amat Dollah

Penguasa Kastam Gred W41

6. Ratna bt.Zaini

Pembantu Penguasa Kastam Gred W44

7. Kamariah bt. Salleh

Pembantu Penguasa Kastam Gred W44

Cawangan Tuan Saidin b. Djapar 1. Kosong
Pengurusan Sumber Manusia Pen. Kanan Pengarah Kastam ll Penolong Pengarah Kastam
Gred WK1-4 Gred W44
2. Ruth Bully
Penguasa Kastam Gred W41
3. Tukiman bin Yusuf
Pen. Penguasa Kastam Kanan Gred W32

Unit Sharifah Siti Isah bt. Tuanku Hj. Abdullah 1. Sophia bt. Kassim
Inovasi, Kualiti & Latihan Pen. Kanan Pengarah Kastam ll Pembantu Penguasa Kastam Gred W22
Gred WK1-4
2. Mohamad Faizal b. Jumat
Pembantu Penguasa Kastam Gred W17
3. Mawar bt. Idris
Pembantu Penguasa Kastam Gred W17
4. Norafidah bt. Ibrahim
Pembantu Penguasa Kastam Gred W17
Unit Kosong 1. Mariam bt. Hamdan
Perkhidmatan & Perjawatan Penolong Pengarah Kastam Pen. Pegawai Tadbir Gred N27
Gred WK1-2
2. Julia binti Jais
Pembantu Tadbir Gred N22
4. Salemah bt. Alwi
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
5. Hasmiza bt. Mohideen
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
6. Rosamaty bt. Mohamad
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
7. Fatimah bt. Ahmad
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
8. Hussein b. Dillah
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
9. Hairunisa bt. Sebli
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
10. Ariani bt. Kasiman
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17

9. Habya Anak Siman
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
10. Sahaya Anak Saba
Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17
Unit Ruth Bully 1. David Sandem Anak Rumad
Pentadbiran Penguasa Kastam Gred W41
Pembantu Tadbir Gred N22

2. Jenet Anak Sanyaw

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22

3. Sabtuyah bt. Hassan

Pembantu Penguasa Kastam Gred W22

Puan Mariam binti Hamdan 4. Hasimah bt. Shafiee

Pen. Pegawai Tadbir Gred N27 Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17

5. Jetty binti Ahmad

Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17

6. Rozeah binti hassan

Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17

7. Wan Chi @ Wancy AK Tassim

Pembantu Tadbir (P/O) Gred N17

Ruth Bully 8. Hasilah bt. Mostapha
Penguasa Kastam Gred W41 Pembantu Penguasa Kastam Gred W17

9. Siti Hasmah bt. Jamal Mohamad

Pembantu Penguasa Kastam Gred W17

10. Bohin Anak Nogak

Penghantar Notis

11. Hossen b. Sahari

Penghantar Notis

Unit Pendbiran David Sandem Anak Rumad 1. Jali b. Salleh
Pembantu Tadbir Gred N4-3 Pemandu Kenderaan Bermotor Gred R6
2. Morshidi b. Bojeng
Pemandu Kenderaan Bermotor Gred R6 (KUP)
3. Fedelis Petrus
Pemandu Kenderaan Bermotor Gred R6 (KUP)
4. Ahmad Daud b. Jawi
Pemandu Kenderaan Bermotor Gred H5-1
5. Norman b. Ali
Pemandu Kenderaan Bermotor Gred H5-1
6. Osaini b. Rajak
Pemandu Kenderaan Bermotor Gred H5-1
7. Giyag Anak Jinga
Jaga Gred H5-1 (KUP)
8. Hassim b. Bujang
Jaga Gred H5-1 (KUP)
9. Hasduwi b. Ali
Jaga Gred H5-1
10. Aidil b. Munir
Pekerja Awam Gred H5-1 (KUP)
11. Julaihi b. Kipli
Pekerja Awam Gred H5-1 (KUP)
12. Roslan b. Sahari
Pekerja Awam Gred H5-1 (KUP)
13. Fuharno Heni Nata b. Mussin
Pekerja Awam Gred H5-1


14. Kasdi b. Yassin

Pekerja Awam Gred H5-1

15. Modi b Mahli

Pekerja Awam Gred H5-1
Cawangan Mohd. Apin Abdullah 1. Noor Huda bt. Abdul Mubin
Perolehan Penolong Pengarah Kastam
Pen. Pegawai Tadbir Gred N3-2
Gred WK1-2
2. Amin b. Hj. Alias

Pembantu Penguasa Kastam Tinggi Gred WK4-5

3. Nazaruddin b. Kepeli

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-3 (KUP)

3. Noor Chahaya bt. Bolhassan

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-3 (KUP)

4. Noriza bt. Ya'akub

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-3 (KUP)

5. Seraphina Sween Anak Pilang

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-1

6. Carolyn Wyna Anak Sakut

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-1

7. Mohamad Azmi b. Sekawi

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-1

8. Ethel Anak Chon

PembantuTadbir (P/O) Gred N4-1

9. Norhaizan bt. Hasbi

PembantuTadbir (P/O) Gred N4-1

10. Nurhidayah bt. Rapaie
Pembantu Tadbir (Kew) Gred W4-1
11. Meili bt Hassim
PembantuTadbir (P/O) Gred N4-1 (KUP)
12. Tagas ak Tengchai
Pekerja Awam Gred R
13. Julaihi b. Kipli
Pekerja Awam Gred R
14. Kasdi b. Yassin
Pekerja Awam Gred R
Cawangan Mohd. Tinin Abdullah 1. Beatrice Kuras Anak Achong
Kewangan Penolong Pengarah Kastam
Penguasa Kastam Gred WK1-1
Gred WK1-2
2. Ladia Peru

Pembantu Tadbir (Kew) Gred WK4-3

3. Hendrick Anak Ahang

Pembantu Tadbir (Kew) Gred WK4-3(KUP)

4. Seah Meong Ming

Pembantu Tadbir (Kew) Gred WK4-3 (KUP)

Beatrice Kuras Anak Achong 1. Masrani bt. Abdul Rahim @ Pun
Penguasa Kastam Gred WK1-1
Pembantu Tadbir (Kew) Gred WK4-1

2. Dediana Miku

Pembantu Tadbir (Kew) Gred WK4-1

3. Ummi Edarwati bt. Mahari

Pembantu Tadbir (Kew) Gred WK4-1

4. Royzy bt. Hassan

Pembantu Tadbir Gred N3-1

5. Elizabeth Lau
Pembantu Tadbir Gred N3-1
       
Cawangan Siti Rahaidah bt. Amat Dollah 1. Saadiah  bt.Madon
Pusat Pelesenan Bersetempat Penguasa Kastam Gred WK1-1
Pembantu Penguasa Kastam Gred W k4-3(KUP)

2. Rahmah bt. Ahmad

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-3 (KUP)

3. Zainab bt. Sharbini

Pembantu Penguasa Kastam Gred Wk4-3 (KUP)

4. Mahdzar b. Buang

Pembantu Penguasa Kastam Gred WK4-3 (KUP)


   

page 17 of 70

Login untuk staf
Jabatan Kastam Diraja Malaysia