Tarikh Akhir Dikemaskni: 29-11-2021

 

 

Alamat Pejabat :            Jabatan Kastam Diraja Malaysia Negeri Perak,

Wisma Kastam, No 1, Jalan Kinta, Off Jalan Tun Abdul Razak, 30100, Ipoh, Perak

 

Talian Umum:                05 527 4322

 

NAMA / JAWATAN / GRED

NO. TELEFON

E-MAIL

 

PEJABAT PENGARAH KASTAM NEGERI

No.Faks : 05-5275884

 

 

YBhg. Dato’ Dr. Mohamad bin Saprin

Pengarah Kastam Negeri

JUSA C

 

05-528 6750

mohamad.saprin@customs.gov.my

 

Eranimah bt A.Rahman

Setiausaha Pejabat

N32

 

05-527 2504

eranimah.rahman@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN PENGUATKUASAAN

Talian Umum : 05-528 0782

No.Faks : 05-528 0415

 

 

Nor Ismail bin Sabian

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

 

Ext 2781

ismail.sabian@customs.gov.my

Zurina bt Abdullah

Setiausaha Pejabat

N29

 

Ext 2894

zurina.abdullah@customs.gov.my

 

URUSETIA

 

 

Ahmad Shahrizal b Ahmad Shaip

PiKK

WK 22

05-528 0782

ashahrizal.ashaip@customs.gov.my

 

Laili Yusni bt Mohd Yusof

PiKK

WK 22

 

Ext 2891

laili.yussof@customs.gov.my

 

Mohamad Firdaus bin Abu Bakar

PiK

WK19

 

05-528 0782

Firdaus.ab@gmail.com

 

CAWANGAN OPERASI / ABT / KHIDMAT SOKONGAN DAN MARIN

 

 

Suhaimi bin Rahmani

PKPK I

WK 52

 

Ext 2789

suhaimi.rahmani@customs.gov.my

 

UNIT KSM

 

 

Nor Azida binti Mior Daud

PKPK II

WK 48

 

05-528 0782

azida.miordaud@customs.gov.my

 

Aris bin Fadilah

PPK

WK44

 

05-528 0782

aris.fadilah@customs.gov.my

 

UNIT ABT

 

 

Wan Noor Wahida binti Mohd Mokhtar

PKPK II

WK 48

 

Ext 2785

w_wahida.mokhtar@customs.gov.my

 

Hairil Fazli bin Haron

PPK

WK44

 

Ext 2806

hairil.haron@customs.gov.my

 

CAWANGAN SIASATAN (FROD PERDAGANGAN DAN DOKUMENTASI)

 

 

Lokman bin Ripin

PKPK I
WK52

Ext 2787

lokman.ripin@customs.gov.my

 

Morgan a/l Subramaniam

PKPK II
WK 48

 

05-528 0782

morgan.s@customs.gov.my

 

Masitah binti Mohammad Saibi

PKPK II
WK 48

 

Ext 2791

masitah.saibi@customs.gov.my

 

UNIT PENDAKWAAN

 

 

Nur Izyani binti Ismail

PPK

WK 44

 

05-528 0782

izyani.ismail@customs.gov.my

 

Ar Junaidi bin Jamaluddin

PaK

WK41

 

05-528 0782

junadi.jamaluddin@customs.gov.my

 

Nur Hafizah binti Abd Samad

PaK

WK41

 

05-528 0782

hafizah.samad@customs.gov.my

 

Hasanah binti Haji Zaidon

WK26

05-528 0782

hasanah.zaidon@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN

PERKASTAMAN

No.Faks : 05-5278160

 

 

 

Jalalludin bin Abu

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

 

05-528 1412

jalalludin.abu@customs.gov.my

 

Suhana bt Samsudin

Setiausaha Pejabat

N29

05-527 2224

suhana.samsudin@customs.gov.my

 

URUSETIA

 

Syed Nasser Almashoor bin Syed Idross

PPK

WK44

 

05-527 2221

nasser.idross@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERINDUSTRIAN

 

 

Suzana binti Sarif

PKPK I

WK 52

 

05-527 2227

suzana.sarif @customs.gov.my

 

Sharifah binti Mat Radhi PKPK II

WK48

 

05-527 2222

sharifah.radhi@customs.gov.my

 

CAWANGAN IMPORT/ EKSPORT (ICT)

Pejabat KastamCawangan ICT, Jalan St. John,

30200 Ipoh, Perak Darul Ridzuan, Malaysia

 

Tel: +605 - 527 2417   Fax: +605 - 527 6541

 

 

Mohd Redzuan bin Hamdan

PKPK II

WK48

 

samb : 102

mredzuan.hamdan@customs.gov.my

 

Mohd Asri bin Abd Aziz

PPK

WK 44

 

samb : 107

asri.aziz@customs.gov.my

 

UNIT LAPANGAN TERBANG SULTAN AZLAN SHAH

Pejabat Kastam, Sultan Azlan Shah Airport,

31350 Ipoh, Perak Darul Ridzuan

 

 

 

Noor Anieza binti Mohamad Ghazali

PiKK

WK22

 

 

05-312 6114

nooranieza.mghazali@customs.gov.my

 

UNIT PEJABAT POS

Pejabat KastamJalan Panglima Bukit Gantang Wahab,

30100 Ipoh, Perak Darul Ridzuan

 

 

Murugayah a/l Velayutham

Pen.PaK

WK29

 

05-291 3700

murugayah.velayutham@customs.gov.my

 

UNIT ZON PERINDUSTRIAN BEBAS KINTA

Pejabat KastamZon Perindustrian Bebas Kinta,

31400 Chemor, Perak

Fax: +605 - 291 1740

 

 

Mohd Nazmir bin Hj Mohamad Jahro

PaK

WK 41

 

05-291 5467

nazmir.jahro@customs.gov.my

 

UNIT ZON PERINDUSTRIAN BEBAS JELAPANG

Pejabat KastamZon Perdagangan Bebas

Kawasan Perusahaan Jelapang II, 30020 Ipoh Perak

 

Tel: +605 - 526 6335  Fax: +605 - 528 4846

 

 

Mohamad Tarmizi bin Mohamed Idris

PaK

WK 41

 

05-526 6335

tarmizi.idris@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN

PEMATUHAN

Talian Umum : 05-5280782

No.Faks : 05-5280794

 

 

Tun Norlela Azumi binti Ramli

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK54

Ext 2782

tunnorlela.ramli@customs.gov.my

 

Agnes Selvi a/p Visuvasam

PKPK I

WK 52

 

Ext 2786

agnes.visu@customs.gov.my

 

Noor Azuwa bin Mohammad

PKPK I

WK 52

 

Ext 2783

azuwa.mohd@customs.gov.my

 

Pua Hai Poo

PKPK II

WK 48

 

Ext 2784

haipoo.pua@customs.gov.my

 

Zamzurina binti Zainudin

PKPK II

WK 48

 

Ext 2792

zamzurina.din@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN

CUKAI DALAM NEGERI

No.Faks : 05-5281520

 

 

Norhayati binti Mohd Zain

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

05-526 7017

norhayati.zain@customs.gov.my

 

Puvanaesvary a/p Thirumal

Setiausaha Pejabat

N29

 

05-527 2101

puvanesvary.thirumal@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

PENDAFTARAN DAN PENGURUSAN HASIL

 

 

Ahmad Roslan bin Mohd Radzi

PKPK I

WK 52

 

 

 

05-527 2111

roslan.radzi@customs.gov.my

 

Latif bin Mat Noot

PKPK I

WK 52

 

05-527 2107

latif.matnoot@customs.gov.my

 

CAWANGAN KEMUDAHAN / FASILITASI DAN KONSULTASI

 

 

Angamal a/p Nanjapan

PKPK I

WK 52

 

05-527 2102

angamal.n@customs.gov.my

 

Sharuddin bin Harun

PKPK II

WK 48

 

05-527 2107

sharuddin.harun@customs.gov.my

 

BAHAGIAN KHIDMAT PENGURUSAN DAN SUMBER MANUSIA

No.Faks : 05-5282017

 

 

KETUA BAHAGIAN

 

 

Jaafar bin Ali

PKPK I

WK 52

 

05-527 2300

jaafar.ali@customs.gov.my

 

CAWANGAN KEWANGAN, PEROLEHAN DAN LOGISTIK

 

 

Zaidi bin Othman

PKPK II

WK 48

 

05-527 2302

zaidi.othman@customs.gov.my

 

 

Azwan bin Sadri

PPK

WK 44

05-527 2326

azwan.sadri@customs.gov.my

 

Muhammad Ramli bin Mohammad

PaK

WK 41

05-527 1253

ramli.mohammad@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERSONAL DAN PENTADBIRAN AM

 

 

Nor Mazuwina binti Mokhtar

PKPK II

WK 48

 

05-527 2305

mazuwina.mokhtar@customs.gov.my

 

Siti Miskiyatun binti Basri

PaK

WK 41

 

 

05-527 2301

miskiyatun.basri@customs.gov.my

 

CAWANGAN KORPORAT, LATIHAN DAN MEDIA

 

 

Shikh Khaidir bin Shikh Ahmad

PaK

WK 41

 

05-527 2125

khaidir.ahmad@customs.gov.my

 

Rozita binti Idris

Pen.PaK

WK 32

 

05-527 2323

rozita.idris@customs.gov.my

 

BAHAGIAN PERKHIDMATAN TEKNIK

Faks : 05 - 526 6411

 

 

KETUA BAHAGIAN

 

 

Sanjilatheeban a/l Subramaniam

PKPK I

WK 52

 

05-527 2408

sanjila.subra@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENILAIAN DAN KLASIFIKASI

 

 

Santhanavel Ramesh a/l Subramaniam

PKPK II

WK 48

 

05-527 2400

santhanavel.s@customs.gov.my

 

Azizi bin Mohamed Amin@Muhidin

PPK

WK 44

 

05-527 2418

azizi.amin@customs.gov.my

 

 CAWANGAN PERAKAUNAN HASIL

 

 

Aini Sarah binti Azlan

PPK

WK 44

 

05-527 2407

ainisarah.azlan@customs.gov.my

 

Hafizah binti Ibrahim

PaK

WK 41

05-527 2411

hafizah.ibrahim@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH TAIPING

 

    Alamat Pejabat:

 

JKDM TAIPING

PETI SURAT 170,

34008 TAIPING, PERAK.

Talian Umum: +605 807 3966

Faks: +605 806 2833

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

Mazlan bin Abd Ghani PKPK I

WK52

 

05-805 8097

mazlan.abghani@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGURUSAN DAN SUMBER MANUSIA

 

 

Muhammad Nasrul bin Masreh

PaK

WK 41

 

05-805 9923

mnasrul.masreh@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

 

 

 

Ahmad Fizzal bin Jamaluddin

PKPK II

WK 48

 

05-849 1601

afizzal.jamal@customs.gov.my

 

Sahirman bin Mohammad

PPK

WK 44

 

 

05-849 1966

sahirman.mohd@customs.gov.my

 

CAWANGAN CUKAI DALAM NEGERI

 

 

 

Hafizzuddin bin Abdul Halil

PKPK II

WK 48

 

05-805 9945

hafizzudin.halil@customs.gov.my

 

Wan Azrin Rahimi bt Wan Omar

PPK

WK 44

 

05-805 2757

wazrinr.womar@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERKASTAMAN

 

 

Shamini a/p Karunanithy

PPK

WK48

 

05-806 0506

sha.karunanithy@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH TELUK INTAN

 

    Alamat Pejabat             :

JKDM TELUK INTAN,

JKR NO.68, JALAN MAHARAJALELA,

36000 TELUK INTAN, PERAK.

Talian Umum: +605 - 622 1055

Faks: +605 622 3314

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

Jeffri bin Abd Rahman

PKPK I

WK 52

 

samb : 12

jeffri.rahman@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGURUSAN DAN SUMBER MANUSIA

 

 

Muhammad Hafiz bin Mohd Fauzi

PaK

WK 41

 

samb : 14

hafiz.fauzi@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERKASTAMAN

 

 

 

Kolmeet Singh a/l Harpajan Singh

PKPK II

WK 48

 

samb : 16

kolmeets.hs@customs.gov.my

 

Mohd Bahtiar Bin Jahaya

PPK

WK 44

 

samb : 18

bahtiar.jahaya@customs.gov.my

 

CAWANGAN CUKAI DALAM NEGERI

 

 

Norizam bin Mohamad Isa

PPK

WK 44

 

samb : 17

norizam.isa

@customs.gov.my

 

Hanif bin Masri

PaK

WK 41

 

samb : 24

hanif.masri@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

 

 

Awang Mohamad Azizi bin Awang Guntor

PPK

WK 44

 

samb : 113

azizi.guntor

@customs.gov.my

 

Mohamad Izwan bin Ahmad

PaK

WK 41

 

samb : 108

izwan.ahmad@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH LUMUT

 

    Alamat Pejabat             :

JKDM LUMUT,

KOMPLEKS KASTAM LUMUT,

JALAN HJ. MOHD ALI,

32000 SITIAWAN PERAK.

Talian Umum: +605 – 691 1500

Faks: +605 691 1181

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

Mohd Ansar bin Mohd Yusof

PKPK I

WK 52

 

samb : 256

+05- 691 1177

ansar.yusof@customs.gov.my

CAWANGAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA

 

Ramli bin Lazim

PiKT

WK 26

 

samb : 235

ramli.lazim@customs.gov.my

 

HjMahadzir bin Md. Zain

PT/PO

N22

samb : 227

mahadzir.zain

@customs.gov.my

 

Suriana Bt Iberahim

N22

 

samb : 252

suriana.iberahim

@customs.gov.my

CAWANGAN PERKASTAMAN DAN CUKAI DALAM NEGERI IMPORT . EKSPORT

 

Santhana Das a/l Sinnappan

PKPK II

WK 48

 

samb : 255

santhana.s@customs.gov.my

 

UNIT IMPORT, EKSPORT

 

 

Masayu binti Jatun

PPK

WK 44

 

samb : 230

masayu.jatun@customs.gov.my

 

Mohamad Yazid bin Ismail

PaK

WK 41

 

samb: 228 / 205

yazid.ismail@customs.gov.my

UNIT PETROLEUM

Azura binti Azman

PiK

WK 19

 

samb : 205

azura.azman@customs.gov.my

UNIT PERINDUSTRIAN

 

Sakinah binti Othman

PiKk

WK 22

 

samb : 229

sakinah.othman@customs.gov.my

UNIT PELABUHAN LUMUT (LMT)

 

Mohd Abdullah bin Ahmad

PiKK

WK 22

 

 

mabdullah.ahmad@customs.gov

CAWANGAN SST

 

Nor Azreen binti Mohammad Nor

PPK

WK 44

 

samb : 212

azreen.nor@customs.gov.my

 

Sari Aida binti Yusryshyam

PaK

WK 41

 

samb : 216

aida.yusryshyam@customs.gov.my

CAWANGAN PERAKAUNAN HASIL

 

Nik Ruzita binti Ismail

PiKK

WK 22

 

samb : 214

nikruzita.ismail@customs.gov.my

CAWANGAN PENGUATKUASAAN KG. ACHEH

 

Muhamad Kamil bin Hashim

PPK

WK 44

 

05-692 6896

mkamil.hashim@customs.gov.my

 

Kamarulhizam bin Abdul Manan

Pen.PaK

WK 29

 

05- 692 6908 samb 103

hizam.manan@customs.gov.my

UNIT MARIN

 

Syaamil bin Abu Bakar

Pen.PaK

WK 29

 

05-692 6908

syaamil.abakar@customs.gov.my

 

PULAU BEBAS CUKAI PULAU PANGKOR

Talian Umum : 05-685 1107

Pejabat Jeti Kargo : 05-685 1102

 

 

Nizam Shah bin Zainal

PaK

WK41

samb : 102

shah.zainal@customs.gov.my

 

Normina binti Ahmad

Pen.PaK

WK29

samb : 103

normina.ahmad@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH PENGKALAN HULU

 

    Alamat Pejabat             :

JKDM PENGKALAN HULU,

ARAS 3, KOMPLEKS IMIGRESEN BUKIT BERAPIT,

33100 PENGKALAN HULU, PERAK

Talian Umum: +605 – 622 1055

Faks: +605 622 3314

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

Norhaizuran bin Abdullah

PKPK II

WK48

 

04-477 8986

norhaizuran.abd@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA

 

 

Nik Nur Anati binti Sukri Pen.PaK

WK 29

 

04 – 477 8246

anati.sukri@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERKASTAMAN

 

 

Azira binti Ghouse

PPK

WK 44

 

04 – 622 1055

 

 

Mohd Hakim bin Roslan

PaK

WK 41

 

04 – 622 1055

hakim.roslan

@customs.gov.my

 

Mohd Khairul Rijal bin Amran

PaK

WK 41

 

04 – 622 1055

rijal.amran@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

 

 

Zais bin Zakaria

PPK

WK 44

 

04-477 9854

kamalahasan.vija

@customs.gov.my

 

Saraswathi a/p Ilangovan

PaK

WK 41

 

04-477 9854

saraswati.govan

@customs.gov.my

 

UNIT NARKOTIK

 

 

Ho Lee Lee

PPK

WK 44

 

04-477 0843

leelee.ho

@customs.gov.m