Tarikh Akhir Dikemaskni: 22-07-2019

 

 

Alamat Pejabat :            Jabatan Kastam Diraja Malaysia Negeri Perak,

Wisma Kastam, No 1, Jalan Kinta, Off Jalan Tun Abdul Razak, 30100, Ipoh, Perak

 

Talian Umum:                05 527 4322

 

NAMA / JAWATAN / GRED

NO. TELEFON

E-MAIL

 

PEJABAT PENGARAH KASTAM NEGERI

No.Faks : 05-5275884

 

 

-Kosong-

Pengarah Kastam Negeri

JUSA C

 

05-5286750

-

 

Eranimah bt A.Rahman

Setiausaha Pejabat

N32

 

05-5272504

eranimah.hassan@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN PENGUATKUASAAN

No.Faks : 05-5266411

 

 

Shahili bin Ahmed

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

 

05-5266381

shahili.ahmed@customs.gov.my

Zurina bt Abdullah

Setiausaha Pejabat

N29

 

05-5271407

zurina.abdullah@customs.gov.my

 

URUSETIA

 

 

Ahmad Shahrizal b Ahmad Shaip

PiKK

WK 22

 

05-527 1411

ashahrizal.ashaip@customs.gov.my

 

Laili Yusni bt Mohd Yusof

PiKK

WK 22

 

05-527 1411

laili.yussof@customs.gov.my

 

CAWANGAN OPERASI / ABT / KHIDMAT SOKONGAN DAN MARIN

 

 

Rohaizad bin Ali

PKPK I

WK 52

 

05-527 1417

rohaizad.ali@customs.gov.my

 

Zaidi bin Othman

PKPK II

WK 48

 

05-5271418

zaidi.othman@customs.gov.my

 

CAWANGAN SIASATAN (FROD SST DAN PERDAGANGAN)

 

 

Rosli bin Mohd Suri

PKPK I

WK 52

 

05-5271408

rosli.msuri@customs.gov.my

 

Morgan a/l Subramaniam

PKPK II
WK 48

 

05-5271400

morgan.s@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN

PERKASTAMAN

No.Faks : 05-5278160

 

 

 

Ahmad Fuad bin Shahaluddin

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

 

05-528 1412

a_fuad.shahaludin@customs.gov.my

 

Suhana bt Samsudin

Setiausaha Pejabat

N29

 

05-527 2224

suhana.samsudin@customs.gov.my

 

URUSETIA

 

 

Marina binti Mahmud

PaK

WK41

 

05-527 2220

marina.mahmud@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERINDUSTRIAN

 

 

Azhar bin Mahamud

PKPK I

WK 52

 

05-527 2227

azhar.mahamud@customs.gov.my

 

Rafi Amimi binti Othman

PKPK II

WK48

 

05-527 2222

rafi6776@yahoo.com

 

CAWANGAN IMPORT/ EKSPORT (ICT)

Pejabat Kastam, Cawangan ICT, Jalan St. John,

30200 Ipoh, Perak Darul Ridzuan, Malaysia

 

Tel: +605 - 527 2417   Fax: +605 - 527 6541

 

 

Sharifah binti Mat Radhi

PKPK II

WK48

 

samb : 102

sharifah.radhi@customs.gov.my

 

Mohd Asri bin Abd Aziz

PPK

WK 44

 

samb : 107

asri.aziz@customs.gov.my

 

UNIT LAPANGAN TERBANG SULTAN AZLAN SHAH

Pejabat Kastam, Sultan Azlan Shah Airport,

31350 Ipoh, Perak Darul Ridzuan

 

 

Nor Ariza binti Arifin

PiKK

WK22

 

05-312 6114

ariza.arifin@customs.gov.my

 

Norman bin Mazlan

PiKK

WK22

 

05-312 6114

norman.mazlan@customs.gov.my

 

UNIT PEJABAT POS

Pejabat Kastam, Jalan Panglima Bukit Gantang Wahab,

30100 Ipoh, Perak Darul Ridzuan

 

 

Normina binti Ahmad

Pen.PaK

WK29

 

05-291 3700

normina.ahmad@customs.gov.my

 

 

 

 

UNIT ZON PERINDUSTRIAN BEBAS KINTA

Pejabat Kastam, Zon Perindustrian Bebas Kinta,

31400 Chemor, Perak

Fax: +605 - 291 1740

 

 

Mohd Nazri bin Mohd Noh

PaK

WK 41

 

05-2915467

nazri.noh@customs.gov.my

 

UNIT ZON PERINDUSTRIAN BEBAS JELAPANG

Pejabat Kastam, Zon Perdagangan Bebas

Kawasan Perusahaan Jelapang II, 30020 Ipoh Perak

 

Tel: +605 - 526 6335  Fax: +605 - 528 4846

 

 

Syafiqah binti Shahruzzaman

PaK

WK 41

 

05-5266335

syafiqah.shah@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN

PEMATUHAN

No.Faks : 05-5282331

 

 

Salmah binti Ibrahim

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

 

05-527 1214

salmah.idris@customs.gov.my

 

Agnes Selvi a/p Visuvasam

PKPK I

WK 52

 

05-527 1252

agnes.visu@customs.gov.my

 

Norhayati binti Mohd Zain

PKPK I

WK 52

 

05-526 6423

norhayati.zain@customs.gov.my

 

Pua Hai Poo

PKPK II

WK 48

 

05-527 1120

haipoo.pua@customs.gov.my

 

Angamal a/p Nanjapan

PKPK II

WK 48

 

05-527 1506

angamal.n@customs.gov.my

 

PEJABAT TIMBALAN PENGARAH KASTAM NEGERI BAHAGIAN

CUKAI DALAM NEGERI

No.Faks : 05-5281520

 

 

Mohd Senusi bin Ahmad

Timbalan Pengarah Kastam Negeri

WK 54

 

 

 

05-5267017

m_senusi.ahmad@customs.gov.my

 

Puvanaesvary a/p Thirumal

Setiausaha Pejabat

N29

 

05-5272101

puvanesvary.thirumal@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

PENDAFTARAN DAN PENGURUSAN HASIL

 

 

Ahmad Roslan bin Mohd Radzi

PKPK I

WK 52

 

05-527 2111

roslan.radzi@customs.gov.my

 

Latif bin Mat Noot

PKPK I

WK 52

 

05-527 2107

latif.matnoot@customs.gov.my

 

CAWANGAN KEMUDAHAN / FASILITASI DAN KONSULTASI

 

 

Mohd Khair bin Zakaria

PKPK I

WK 52

 

05-527 2102

khair.zakaria@customs.gov.my

 

Norhaizuran bin Abdullah

PKPK II

WK 48

 

05-527 2107

norhaizuran.abd@customs.gov.my

 

BAHAGIAN KHIDMAT PENGURUSAN DAN SUMBER MANUSIA

No.Faks : 05-5282017

 

 

KETUA BAHAGIAN

 

 

Noraidah bt Ishak

PKPK I

WK 52

 

 

05-5272300

noraidah.ishak@customs.gov.my

 

CAWANGAN KEWANGAN, PEROLEHAN DAN LOGISTIK

 

 

Mohd Ansar bin Mohd Yusof

PKPK II

WK 48

 

05-5272302

ansar.yusof@customs.gov.my

 

Azwan bin Sadri

PPK

WK 44

 

05-5272326

azwan.sadri@customs.gov.my

 

Abdul Razak bin M.K Maakai Kutty

PaK

WK 41

05-5271253

razak.maakai@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERSONAL DAN PENTADBIRAN AM

 

 

Nor Mazuwina binti Mokhtar

PKPK II

WK 48

 

05-5272305

mazuwina.mokhtar@customs.gov.my

 

Siti Miskiyatun binti Basri

PaK

WK 41

 

05-5272301

miskiyatun.basri@customs.gov.my

 

CAWANGAN KORPORAT, LATIHAN DAN MEDIA

 

 

Mohamad Shaifulazizi bin Mohammud

PaK

WK 41

 

05-5272125

shaiful.mohammud@customs.gov.my

 

Rozita binti Idris

Pen.PaK

WK 32

 

05-5272323

rozita.idris@customs.gov.my

 

BAHAGIAN PERKHIDMATAN TEKNIK

Faks : 05 - 526 6411

 

 

KETUA BAHAGIAN

 

 

Nor Ismail bin Sabian

PKPK I

WK 52

 

05-527 2408

ismail.sabian@customs.gov.my

 

CAWANGAN VERIFIKASI DAN PROFILING

 

 

Santhanavel Ramesh a/l Subramaniam

PKPK II

WK 48

 

05-527 2400

santhanavel.s@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERAKAUNAN HASIL

 

 

Lindayani binti Zainon

PPK

WK 44

 

05-527 2418

lindayani.zainon@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH TAIPING

 

    Alamat Pejabat:

 

JKDM TAIPING

PETI SURAT 170,

34008 TAIPING, PERAK.

Talian Umum: +605 807 3966

Faks: +605 806 2833

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

-KOSONG-

 

05-8058097

-

 

CAWANGAN PENGURUSAN DAN SUMBER MANUSIA

 

 

Md Nasri bin Md Isa

PaK

WK 41

 

05-8059923

mdnasri.mdisa@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

 

 

 

Mohd Sabri bin Jusoh

PKPK II

WK 48

 

05-8491601

sabri.jusoh@customs.gov.my

 

Nazatushima binti Ismail

PPK

WK 44

 

05-8491966

nazatushima.is@customs.gov.my

 

CAWANGAN CUKAI DALAM NEGERI

 

 

 

Mohd Shahrin Bin Wahab

PKPK II

WK 48

 

05-8059945

shahrin.wahab@customs.gov.my

 

Wan Azrin Rahimi bt Wan Omar

PPK

WK 44

 

05-8052757

wazrinr.womar@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERKASTAMAN

 

 

Shamini a/p Karunanithy

PPK

WK48

 

25-8052757

sha.karunanithy@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH TELUK INTAN

 

    Alamat Pejabat         :

JKDM TELUK INTAN,

JKR NO.68, JALAN MAHARAJALELA,

36000 TELUK INTAN, PERAK.

Talian Umum: +605 - 622 1055

Faks: +605 622 3314

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

Mohd Nadzri bin Ariffin

PKPK I

WK 52

 

samb : 12

m_nadzri.ariffin@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGURUSAN DAN SUMBER MANUSIA

 

 

Muhammad Hafiz bin Mohd Fauzi

PaK

WK 41

 

samb : 14

hafiz.fauzi@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERKASTAMAN

 

 

Jeffri bin Abd Rahman

PKPK II

WK 48

 

samb : 16

jeffri.rahman@customs.gov.my

 

Awang Mohamad Azizi bin Awang Guntor

PPK

WK 44

 

samb : 18

azizi.guntor

@customs.gov.my

 

CAWANGAN CUKAI DALAM NEGERI

 

 

Norizam bin Mohamad Isa

PPK

WK 44

 

samb : 17

norizam.isa

@customs.gov.my

 

Nor Amira binti Ahmad

PaK

WK 41

 

samb : 24

noramira.ahmad

@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

 

 

Benedict Egang Anak Nyawai

PPK

WK 44

 

samb : 113

benedict.nyawai

@customs.gov.my

 

Hanif bin Masri

PaK

WK 41

 

samb : 108

hanif.masri

@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH LUMUT

 

    Alamat Pejabat         :

JKDM LUMUT,

KOMPLEKS KASTAM LUMUT,

JALAN HJ. MOHD ALI,

32000 SITIAWAN PERAK.

Talian Umum: +605 – 691 1500

Faks: +605 691 1181

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

-Kosong-

samb : 256

+05- 691 1177

-

CAWANGAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA

 

Hj. Mahadzir bin Md. Zain

PT/PO

N22

 

samb : 227

mahadzir.zain

@customs.gov.my

 

Suriana Bt Iberahim

N22

 

samb : 252

suriana.iberahim

@customs.gov.my

 

Norazarita binti Jamaludin

PiK

WK 19

samb : 244

norazarita.jamaludin

@customs.gov.my

 

Norzira bt Mohd Nor

PiK

WK 19

 

samb : 244

norzira.mnor

@customs.gov.my

CAWANGAN IMPORT . EKSPORT

 

Juliza bt Harisha

PPK

WK 44

 

samb : 230

juliza.harisha

@customs.gov.my

Latha a/p Subramaniam

PaK

WK 41

 

samb: 228 / 205

latha.subra

@customs.gov.my

UNIT PETROLEUM

 

Nur Atika @ Hana bt Ahmad Roslan

PiKK

WK 22

 

samb : 205

nuratika.aroslan

@customs.gov.my

UNIT PERINDUSTRIAN

 

Siti Aishah bt Zainol

PiKK

WK 22

 

samb : 229

sitiaishah.zainol

@customs.gov.my

 

Siti Fatimah bt Mansor

PiKK

WK 22

 

samb : 208

sitifatimah.mansor

@customs.gov.my

UNIT PELABUHAN LUMUT (LMT)

 

Nik Ruzita bt Ismail

PiKK

WK 22

 

 

nikruzita.ismail

@customs.gov.my

CAWANGAN SST

 

Nurul Safina bt Abu Said

PPK

WK 44

 

samb : 212

safina.abusaid

@customs.gov.my

 

Masayu binti Jatun

PaK

WK 41

 

samb : 216

masayu.jatun

@customs.gov.my

CAWANGAN PERAKAUNAN HASIL

 

Azlinawati bt Aziz

PiKK

WK 22

 

samb : 214

azlinawati.aziz

@customs.gov.my

CAWANGAN PENGUATKUASAAN KG. ACHEH

 

Muszaili bin Mustafar

PPK

WK 44

 

samb : 214

mzaili.mustafar

@customs.gov.my

UNIT MARIN

 

Kamaruisah bin Md Yusof

PiKT

WK 26

 

 

kamaruisah.ysf

@customs.gov.my

 

PEJABAT KASTAM DAERAH PENGKALAN HULU

 

    Alamat Pejabat         :

JKDM PENGKALAN HULU,

ARAS 3, KOMPLEKS IMIGRESEN BUKIT BERAPIT,

33100 PENGKALAN HULU, PERAK

Talian Umum: +605 – 622 1055

Faks: +605 622 3314

 

 

KETUA KASTAM DAERAH

 

 

Sharuddin bin Harun

PKPK II

WK48

 

05-477 8986

sharuddin.harun

@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGURUSAN SUMBER MANUSIA

 

 

Eduang a/p Ai Viem

PiKK

WK 22

 

05 – 622 1055

eduang.aiviem

@customs.gov.my

 

CAWANGAN PERKASTAMAN

 

 

Azira binti Ghouse

PPK

WK 44

 

05 – 622 1055

 

 

Mohd Hakim bin Roslan

PaK

WK 41

 

05 – 622 1055

hakim.roslan

@customs.gov.my

 

Sari Aida binti Yusryshyam

PaK

WK 41

 

05 – 622 1055

aida.yusryshyam

@customs.gov.my

 

CAWANGAN PENGUATKUASAAN

 

 

Kamalahasan a/l Vijayan

PPK

WK 44

 

04-477 9854

kamalahasan.vija

@customs.gov.my

 

Saraswathi a/p Ilangovan

PaK

WK 41

 

04-477 9854

saraswati.govan

@customs.gov.my

 

UNIT NARKOTIK

 

 

Ho Lee Lee

PPK

WK 44

 

04-477 0843

leelee.ho

@customs.gov.my